Amana buzdolabı çok aşırı ısınıyor nedeni nedir?

Amana buzdolabı çok aşırı ısınıyor nedeni nedir? : Kapalı yada dar havasız bir bölgede konumlanması nedeniyle, Güneş alan, yada güneş ısısıma maruz kalmış balkon yada duvara yakın. sıcak ısıtıcı ocak gibi cihazlardan uzak bölgede motor kısmı hava alacak şekilde durmalıdır.

Amana buzdolabı çok ısınıyor
Amana buzdolabı çok ısınıyor

Amana buzdolabı çok aşırı ısınıyor nedeni nedir?

Çok fazla ısıya maruz kalmış soğutma sistemleri performans kaybı yaşayabilir, Bunu önmelemek engellemek için oda sıcaklığı 24 derecenin üzerinde olmaması gerekir, eğer oda sıcaklığını 24 derecede sağlamıyorsak direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. Amana buzdolabı çok ısınıyor ve siz bundan rahatsız oluyorsanız lütfen dikkat ediniz.

Amana buzdolabı ısınmaması için ne yapmak lazım

Öncelikle ısıya maruz kalınca buzdolabınız daha fazla çalışır, fazla çalışmasından ötürü ciddi elektrik sarfiyat farkı olur, bunu aza indirmek ve daha keskin soğuk su, gıdalarınızın bozulmadan kalması dahil yeterince soğumasının en önemli faktörü ortam ısısıdır, Eğer bu ortamı sağladınız ve hala fazla ısınıyorsa amana servisi şirketimiz gerekli ölçümleri yapabilmesi için teknik destek kaydı açabilirsiniz 0216 540 00 23 numaralı çağrı merkezimiz bu konuda sizlere destel sunacaktır.

Amana Buzdolabı Isı Sorunu

Bu sorun aslında kronik bir problem değil nofrost çalışan tüm buzdolaplarında aynı sıkıntılar olabilir. Buzdolabınızın mevsime göre ayarlamanızı öneririz. Isı ayarı ve mevsim kalibrasyonu için bizlere ulaşın.

Amana Buzdolabı Isı Yarı Ne Kazandırır
  1. Daha az elektrik sarfiyatı.
  2. Sessiz çalışma.
  3. Verimli soğutma.
  4. Gıdalar daha uzun ömürlü kalır.