Amana Buzdolabı Bakımı

Amana Buzdolabı Bakımı Amana buzdolabı bakımında yapılan işlemler; Öncelikle Amana Servis Teknik merkezimizi arayarak, ürünlerinizin ya da ürününüzün bakıma ihtiyacı olduğunuzu belirttiğiniz anda, işlemler başlıyor.

amana buzdolabı bakımı
amana buzdolabı bakımı

Amana Buzdolabı Bakımı

Öncelikle evinize gelen teknik personellerimiz, Amana Buzdolabı Bakımı kapsamında, buzdolabınızın gaz ölçümlerini yapıyor. Yeterli gram gaza sahip mi ? ya da çok fazla gaz mı var. Bu detaylı ölçümlerle buzdolabınızın içinde bulunan kimyasal gazın gramının ve özelliğinin yetip yetmediğini kontrol ediyoruz. Sonrasında uzman personelimiz buzluk kısmındaki, gıdalarınızı titizlikle boşaltarak. Buzdolabınızın buzluğunun oradaki arka kapağı açarak iç kısımdaki soğutma sensörleri, algılayıcı ve resistans gibi, yedek parçaların ölçümlemesi yapmakta. Eğer buradaki sensörler den biri veya birkaçı arızalı ise, Buzdolabınız ya çok fazla soğutacak ya da yeterince soğutulmayacak tır. Sensör kontrolleri sonrasında arızalı sensör yenisiyle ve orijinal ile değiştirilir.

amana servis
amana servis

Amana Bakımı

Daha sonra yine buzluk kısmında bulunan fan motorunun, doğru devirde dönüp dönmediğini kontrol ediyoruz. Amana Bakımı kontrol çerçevesinde Eğer fan motoru görevini yerine getirmiyorsa, orijinal bir şekilde yenisiyle değiştiriliyor. Buzluk kısmındaki Eğer alt hazne ya da sol hazneye giden kanallarda bir tıkanıklık varsa. Et suyu olabilir ya da gıda artıkları, olabilir. Onun dışında bir karlanma durumu olabilir. Bunlar temizleniyor. Sonrasında buzluk kapağı, Montajlanarak tekrar buzdolabınızın rafları yerine koyuluyor. Buzlu kısmında biten işlemler sonrasında buzdolabınızın sağ tarafında bulunan ampulleri ve varsa fan motorunun kontrolü gerçekleşiyor.

Buzdolabı Ampul Bakımı

Eğer sağ taraftaki ampullerde ve fanta bir belirsizlik problemi ve ampülerini de. Işık kaybı sorunları varsa bunlar da orijinal ile değiştiriliyor. Daha sonra amana buzdolabınızın iç kısmındaki biten işlem sonrasında. kapı fitilleri ve kapı contalarının yırtık olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer kapıcı ortalarında bir deformasyon ve yapışma, Problemi varsa yırtık yoksa bir şekilde bunu ustalarımızın teknikleri ile çözüyoruz. Sıcak su uygulaması ya da mıknatısların magnet lerinin değişmesi ile kapı fitillerinin yani, Contalarının deformasyonları gideriliyor. Eğer amana buzdolabınızın kapı fitilinde yırtık tespit edersek. Bunlar ölçümlendirilerek sipariş geçiliyor. Üretim sonrasında sizlere tekrar bir randevu gerçekleştirerek, ürününüzün kapı çantalarının orijinal ile değiştiriyoruz. Amana buzdolabınızın ön kısmında olan işlemlerimiz bu kadar.

amana
amana

Buzdolabı Arka Kısmı Bakımı

Gelelim buzdolabınızın arka kısmındaki işlemlere. Daha sonrasında buzdolabınızın. Eğer motoru arka tarafta ise arka tarafa ulaşılabilir şekilde boşaltarak, ya da buzdolabının sağ ön tarafa çekerek, soğutma kompresörü etrafında bulunan, fan motoru ve radyatörlerin etrafındaki toz birikintisini ve oradaki tortuları temizliyoruz. Buzdolabınızın gaz aktarımı konusunda yardımcısı olduğu, bakır boruların oksitlenmesi ve delinme durumlarına karşı. Bakır borularının özel kontrolcü cihazla. Kaçak olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer bir Kaçak tespit edilirse bulunan bakır boru yerinden kesilerek yeni bir bakır boru kaynatılıyor.

Amana Buzdolabı Gaz Dolumu

Dediğimiz gibi gaz ihtiyacı da varsa eğer buzdolabınızın, omajına göre omaj çarpı gram cinsinde çarpılarak ürününüze doğru gram gaz koyulur. Tüm işlemler bittikten sonra buzdolabınızın genel kontrolleri yapılıyor. Siz değerli tüketicilerimize teslim ediliyor. firmamızdan amana buzdolabınızda alakalı hizmeti almak için hemen bizleri arayabilir ve iletişim kurabilirsiniz. Pratik olarak sizlere Amana Servisi hizmetlerimizin bir bölümü olan Amana Buzdolabı Bakımı hizmetlerimizden yararlanmak için bizleri mutlaka aramalısınız.