Amana Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı

Amana Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı ile sizlere daha verimli bir amana buzdolabı sağlamış olacağız. Özellikle tatil ayarıda bu ürünlerinizin daha verimli çalışabilmesinizi sağlar. yapmanız gereken aşağıda bulunan yaz ve kış ayarı ile daha iyi çalışabilen soğutucularına sahip olabilmektesiniz.

Amana Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı

Ülkemiz hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul edebiliriz. Amana Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı Amana buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olması gerekmektedir İdeal ısı ayarı budur. Eğer Amana buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu fark ettiyseniz en soğuk ayarı olan +2 dereceye ayarlayabilir istediğiniz ısıya kavuşabilirsiniz.. Bazı Amana buzdolabı modellerinde soğutucu tarafındaki kapağı açtığınızda yan veya arka tarafında dijital panelden ayar yapabilmeniz için düğmeler bulunmaktadır. Düğmelere basarak ortala ayarı olan +4 dereceye Amana buzdolabınızın ayarını İstediğiniz dereceye getirebilirsiniz.

Amana Buzdolabının Ayarı Neden Önemli?

Buzdolabınızın iç ısısınıda aynı vakitte bulunduğunuz oda sıcaklığına, kapağın hangi aralıkla açıldığına ve amana buzdolabının içinde saklanan yiyeceklerin miktarlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Kış aylarındada bu ısılar yeterli olmayacaktır, lakin yaz aylarında havanın sıcak olmasından dolayı bu mevsimde biraz değişiklik yapılması gerekmektedir ve soğutma göstergesi + yönde artmalıdır. Bu durumda yaz aylarında +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha orantılı olacaktır. Lakin bazı işin uzmanları olan kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışabileceğini söylemekte bizi bu yönde bilgilendirmektedir. Daha detaylı bilgi alabilmek için Amana Servisi destek hizmetimizi aramanız yeterlidir. 0216 540 00 23 numaralı hatta bir usta sizlerin isteklerinizi ve sorularınızı yanıtlayabilmektedir.

Amana Buzdolabı Yaz ve Kış  Konumu

Amana Buzdolabınızın buzluk kısmında dahada hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer yiyeceklerin dondurucuya koymadan tam 24 saat önce ısı ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski yerine getirmeyi sakın unutmayın.

Amana Buzdolabı Tatil Konumu

Amana buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil off konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı sizde yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna getirdiğinizde Amana buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız durumda buzdolabınız tatil konumu devreyealınmış olacaktır. Ayar işlemini tamamlanınca ayar butonunun üstüne hafif dokunarak düğmeyi gizleyerek saklayabilirsiniz. Tatil ayarında çıkabilmek için ise buton ayarını normal durum ayarana almanız yeterli olabilmektedir. Amana Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarı Amana Buzdolabınız tatil ayarındayken buzluk  kısmında yiyecek olmasını önermiyoruz.

Amana Buzdolabı Ayarı
Amana Buzdolabı Ayarı